Grönländsk Hälleflundra block

190 kr/kg
PRICE | HEALTH | FITS YOU
Coop
400 g · 12% fett
NOVA 4 · Ultra-processed
Price comparison by chain
Compare prices from 1 chain
Only one chain has a price - no comparison possible
Comparison price: 189,88 kr/kg
Produktbeskrivning
Vildfångad liten grönländsk hälleflundra - portionerad och klar att tillaga. Fantastiskt saftig och smakrik! Portioner av liten grönländsk hälleflundra passar bra med tillbehör som sallad, kokt ris eller ugnsbakad potatis. Alternativt kan du prova att slå in fisken individuellt i bakplåtspapper eller aluminiumfolie med lite smör och grönt och tillaga paketen i ugnen. Tillagning direkt från frysen: I en förvärmd ugn i 20-25 minuter. vid 200C eller i stekpanna: 8-10 min. vid medelhög temperatur.
Ingredienser
INGREDIENSER: Liten hälleflundra (FISK) (Reinhardtius hippoglossoides). Vatten (skyddande glasering).
Näringsinformation & kost
Näringsvärde per 100g
Hälsa & klassificering
Nutri-Score and NOVA group via Open Food Facts.
Kostklassificering
Tillsatser (E-nummer)1 st
Ingredienser (OFF)
Socker, palmolja*, fiettreducerat kakaopulver**, emul - geringsmedel (solroslecitin), naturlig vaniljarom.
Want to know when the price changes?
We'll notify you when the price goes up or down
Vanliga frågor om Grönländsk Hälleflundra block
Vad kostar Grönländsk Hälleflundra block?
Grönländsk Hälleflundra block kostar 75,95 kr. Vi har priser från 1 butiker i 1 kedjor.
Vilken produktkategori tillhör Grönländsk Hälleflundra block?
Grönländsk Hälleflundra block tillhör kategorin Fryst Fisk.
Var kan jag köpa Grönländsk Hälleflundra block?
Du kan köpa Grönländsk Hälleflundra block hos följande kedjor: Coop. Använd vår prisjämförelse för att hitta närmaste butik med bästa pris.
Vilket varumärke tillverkar Grönländsk Hälleflundra block?
Grönländsk Hälleflundra block tillverkas av Royal Greenland.
Få personliga rekommendationer
Logga in för att se produkter och recept baserat på dina preferenser
Recept med denna produkt(9 recept)
Visa alla →Comments (0)
Sign in to leave a comment
No comments yet. Be the first to comment!












