Risotto Med Champinjon & Parmesan

138 kr/kg
PRIS | HÄLSA | PASSAR DIG
ICA
300 g · 6% fett
Prisjämförelse per kedja
Jämför priser från 1 kedja
Endast en kedja har pris - ingen jämförelse möjlig
Jämförpris: 138,33 kr/kg
Ingredienser
Ingredienser: Ris 40%, champinjon 10%, GRÄDDE*, vatten, lök, vitt vin, karljohansvamp 5%, Parmigiano Reggiano DOP 4% (MJÖLK, salt, mjölkkoagulerande enzym (animaliskt)), majsstärkelse, solrosolja, olivolja, svampblandning (karljohansvamp, champinjon), salt grönsaksbuljong (salt, potatisstärkelse, maltodextrin, jästextrakt, grönsaksextrakt, solrosolja, örtextrakt), vitlök, salviakräm (salvia, salt, socker), arom, persilja, kryddor. Kan innehålla spår av kräftdjur, ägg, fisk, blötdjur, sojabönor, selleri, senap, valnöt, cashewnöt, gluten. *Ursprung EU.
Näringsinformation & kost
Näringsvärde per 100g
Hälsa & klassificering
Nutri-Score och NOVA-grupp via Open Food Facts.
Kostklassificering
Vill du veta när priset ändras?
Vi meddelar dig när priset går upp eller ner
Vanliga frågor om Risotto Med Champinjon & Parmesan
Vad kostar Risotto Med Champinjon & Parmesan?
Risotto Med Champinjon & Parmesan kostar 41,50 kr. Vi har priser från 1 butiker i 1 kedjor.
Vilken produktkategori tillhör Risotto Med Champinjon & Parmesan?
Risotto Med Champinjon & Parmesan tillhör kategorin Färdiga Rätter.
Var kan jag köpa Risotto Med Champinjon & Parmesan?
Du kan köpa Risotto Med Champinjon & Parmesan hos följande kedjor: ICA. Använd vår prisjämförelse för att hitta närmaste butik med bästa pris.
Vilket varumärke tillverkar Risotto Med Champinjon & Parmesan?
Risotto Med Champinjon & Parmesan tillverkas av ICA.
Få personliga rekommendationer
Logga in för att se produkter och recept baserat på dina preferenser
Recept med denna produkt(4 recept)
Kommentarer (0)
Logga in för att lämna en kommentar
Inga kommentarer än. Bli först med att kommentera!






