Yoghurt & Granola Mango Banan

89 kr/kg
PRICE | HEALTH | FITS YOU
Hemköp
190 g · 3% fett
NOVA 4 · Ultra-processed
Price comparison by chain
Compare prices from 1 chain
Only one chain has a price - no comparison possible
Comparison price: 89,21 kr/kg
Alternative variants of Tine Yoghurt Granola Mango Banan
Sorted by unit price (kr/kg)
| Product | Unit price | Chains | Price | Difference |
|---|---|---|---|---|
Tine Mango Banan Yoghurt & Granola 1st | - | 1 | from 16.95 kr | Annat märkeAnnan vikt |
TINE Yoghurt & Granola Mango BananSelected 190g | - | 1 | from 16.95 kr | - |
Products in the table belong to the same concept but may differ in weight, brand, or type. Always compare the unit price (kr/kg) to find the cheapest option.
Produktbeskrivning
TINE YOGHURT MANGO & BANAN MED GRANOLA 190G
Ingredienser
Ingredienser: Smaksatt yoghurt (89 %): Högpastöriserad/højpasteuriseret helMJÖLK/sødMÆLK, socker/sukker, mangopuré från koncentrat 2 %, skumMJÖLKspulver/skummetMÆLKspulver, banan och bananpuré 2 %, oligofruktos, majsstärkelse/majsstivelse, förtjockningsmedel/ fortykningsmiddel (guarkärnmjöl/guargummi, xantangummi), aromer/aromaer, YOGHURTKULTUR. Granola (11 %): HAVREgryn, oligofruktos, majsflingor/majsflager, torkad sötad/tørret sød papaya, socker/sukker, salt, citronolja, surhetsreglerande/surhedsregulerende medel (citronsyra). Kan innehålla spår av NÖTTER/NØDDER.
Näringsinformation & kost
Näringsvärde per 100g
Hälsa & klassificering
Nutri-Score and NOVA group via Open Food Facts.
Kostklassificering
Tillsatser (E-nummer)1 st
Ingredienser (OFF)
yoghurt, vatten, socker, skummjölkspulver, arom, stabiliseringsmedel (pektin), yoghurtkultur (Lactobacillus acidophilus, Bifidobacterium, Lactobacillus delbrueckii subsp. bulgaricus)
Want to know when the price changes?
We'll notify you when the price goes up or down
Vanliga frågor om Yoghurt & Granola Mango Banan
Vad kostar Yoghurt & Granola Mango Banan?
Yoghurt & Granola Mango Banan kostar 16,95 kr. Vi har priser från 1 butiker i 1 kedjor.
Vilken produktkategori tillhör Yoghurt & Granola Mango Banan?
Yoghurt & Granola Mango Banan tillhör kategorin Yoghurt Portionsförp.
Var kan jag köpa Yoghurt & Granola Mango Banan?
Du kan köpa Yoghurt & Granola Mango Banan hos följande kedjor: Hemköp. Använd vår prisjämförelse för att hitta närmaste butik med bästa pris.
Vilket varumärke tillverkar Yoghurt & Granola Mango Banan?
Yoghurt & Granola Mango Banan tillverkas av TINE.
Få personliga rekommendationer
Logga in för att se produkter och recept baserat på dina preferenser
Comments (0)
Sign in to leave a comment
No comments yet. Be the first to comment!

