Yoghurt Citron Laktosfri

30 kr/kg
PRICE | HEALTH | FITS YOU
ICA
Save 1 kr vs most expensive1 kg · 2% fett
NOVA 4 · Ultra-processed
Price comparison by chain
Compare prices from 3 chains
1 kr more (4%)
Comparison price: 29,90 kr/kg
Produktbeskrivning
Njut av den krämiga, goda fruktyoghurten utan laktos, med smak av citron. Passar både som mellanmål och frukost.
Ingredienser
Högpastöriserad MJÖLK, vatten, socker 5,2 %, citronjuice från koncentrat 2,0 %, modifierad stärkelse, förtjockningsmedel (guarkärnmjöl), laktasenzym, färgämne (kurkumin), aromer, yoghurtkultur, Lactobacillus acidophilus, Bifidobacterium sp. och vitamin D.
Näringsinformation & kost
Näringsvärde per 100g
Hälsa & klassificering
Nutri-Score and NOVA group via Open Food Facts.
Kostklassificering
Tillsatser (E-nummer)1 st
Ingredienser (OFF)
INGREDIENSER/AINEKSET: (SE/NO) Högpastöriserad/Høypasteurisert mjölk/melk (ursprung/ opprinnelse EU), vassleprotein - koncentrat/myseproteinkonserrat, syra (citronsyra), yoghurtkultur, laktasenzym. (FI) Ainesosat: Pastöroitu maito (alkuperä EU), heraproteiinlkonsentraatti, happamuuden - säätöaine (sitruunahappo), jogurttiviljelmä, laktaasientsyymi. S24L1
Want to know when the price changes?
We'll notify you when the price goes up or down
Vanliga frågor om Yoghurt Citron Laktosfri
Vad kostar Yoghurt Citron Laktosfri?
Yoghurt Citron Laktosfri kostar mellan 29,90 kr och 30,95 kr beroende på butik. Vi har priser från 3 butiker i 3 kedjor. Billigast just nu hos ICA.
Vilken produktkategori tillhör Yoghurt Citron Laktosfri?
Yoghurt Citron Laktosfri tillhör kategorin Yoghurt Smaksatt.
Var kan jag köpa Yoghurt Citron Laktosfri?
Du kan köpa Yoghurt Citron Laktosfri hos följande kedjor: ICA, Willys, Coop. Använd vår prisjämförelse för att hitta närmaste butik med bästa pris.
Vilket varumärke tillverkar Yoghurt Citron Laktosfri?
Yoghurt Citron Laktosfri tillverkas av Valio.
Få personliga rekommendationer
Logga in för att se produkter och recept baserat på dina preferenser
Comments (0)
Sign in to leave a comment
No comments yet. Be the first to comment!






