Tortilla Small 8-p

70 kr/kg
PRICE | HEALTH | FITS YOU
ICA
200 g · 7% fett
Price comparison by chain
Compare prices from 4 chains
Comparison price: 69,50 kr/kg
Uppdaterat 2 d sedanIngredienser
VETEMJÖL,*, vatten, rapsolja, stabiliseringsmedel (E422), dextros, syra (E296), bakpulver (E500), salt, risextrakt, konserveringsmedel (E282), mjölbehandlingsmedel (E920). *Odlat i Frankrike/Tyskland
Näringsinformation & kost
Näringsvärde per 100g
Hälsa & klassificering
Kostklassificering
Tillsatser (E-nummer)6 st
Ingredienser (OFF)
Vetemjöl 73% (vete: Tyskland), vatten, rapsolja, fuktighetsbevar ande medel (E 422), surhetsreglerande medel (E 330), salt med jod, konserveringsmedel (E 202, E 282), bakpulver (E 500), gluten (vete), emulgeringsmedel (E 471).
Want to know when the price changes?
We'll notify you when the price goes up or down
Vanliga frågor om Tortilla Small 8-p
Vad kostar Tortilla Small 8-p?
Priset varierar mellan 13.90 kr och 16.95 kr beroende på butik. Vi har priser från 4 butiker i 4 kedjor. Billigast just nu hos ICA.
Vilken produktkategori tillhör Tortilla Small 8-p?
Tortilla Small 8-p tillhör kategorin Texmex.
Var kan jag köpa Tortilla Small 8-p?
Du kan köpa Tortilla Small 8-p hos följande kedjor: Willys, ICA, MatHem, Hemköp. Använd vår prisjämförelse för att hitta närmaste butik med bästa pris.
Vilket varumärke tillverkar Tortilla Small 8-p?
Tortilla Small 8-p tillverkas av ICA.
Få personliga rekommendationer
Logga in för att se produkter och recept baserat på dina preferenser
Comments (0)
Sign in to leave a comment
No comments yet. Be the first to comment!






