Sojadryck Vanilj

22 kr/l
PRICE | HEALTH | FITS YOU
ICA
Save 3 kr vs most expensive1 l · 2% fett
NOVA 4 · Ultra-processed
Price comparison by chain
Compare prices from 5 chains
1 kr more (5%)
1 kr more (5%)
3 kr more (14%)
Comparison price: 21,90 kr/l
Produktbeskrivning
Den låga halten av socker och fett i Alpro vaniljdryck gör den bra för bakning och söta maträtter. Testa den i färsk gröt eller chiapudding. Innehåller tillsatt kalcium och vitaminer. Förvaras oöppnad i rumstemperatur. Avnjuts bäst kall.
Ingredienser
INGREDIENSER: SOJA/SOYAbas (92,8%) (vatten/vann/vand, skalade/afskallede SOJAbönor/SOYAbønner (7,8%)), socker/sukker, kalcium (kalciumkarbonat), aromer, koncentrat av svart/sort morot/gulerod, havssalt, surhetsreglerande medel/midler (kaliumfosfater), stabiliseringsmedel/stabilisator (gellangummi), vitaminer B2, B12, D2.
Näringsinformation & kost
Näringsvärde per 100g
Hälsa & klassificering
Nutri-Score and NOVA group via Open Food Facts.
Kostklassificering
Tillsatser (E-nummer)1 st
Ingredienser (OFF)
Vatten, _sojabönor_ 8%, surhetsreglerande medel (E170), vitaminer (D, E, riboflavin, B12).
Want to know when the price changes?
We'll notify you when the price goes up or down
Vanliga frågor om Sojadryck Vanilj
Vad kostar Sojadryck Vanilj?
Sojadryck Vanilj kostar mellan 21,90 kr och 24,95 kr beroende på butik. Vi har priser från 5 butiker i 5 kedjor. Billigast just nu hos ICA.
Vilken produktkategori tillhör Sojadryck Vanilj?
Sojadryck Vanilj tillhör kategorin Vegetariska Produkter.
Var kan jag köpa Sojadryck Vanilj?
Du kan köpa Sojadryck Vanilj hos följande kedjor: ICA, Willys, Coop, Hemköp, MatHem. Använd vår prisjämförelse för att hitta närmaste butik med bästa pris.
Vilket varumärke tillverkar Sojadryck Vanilj?
Sojadryck Vanilj tillverkas av Alpro.
Få personliga rekommendationer
Logga in för att se produkter och recept baserat på dina preferenser
Comments (0)
Sign in to leave a comment
No comments yet. Be the first to comment!







