Salami Milano

749 kr/kg
PRICE | HEALTH | FITS YOU
Hemköp
Save 5 kr vs most expensive80 g · 33% fett
NOVA 4 · Ultra-processed
Price comparison by chain
Compare prices from 2 chains
5 kr more (8%)
Comparison price: 749,38 kr/kg
Alternative variants of Ica Salami Milano
Sorted by unit price (kr/kg)
| Product | Unit price | Chains | Price | Difference |
|---|---|---|---|---|
ICA Salami Milano 120g | - | 1 | from 28.90 kr | Annat märkeAnnan vikt |
ICA Salami Milano 1st | - | 5 | from 19.90 kr | Annat märkeAnnan vikt |
Beretta Salami Milano 80g | - | 1 | from 42.90 kr | Annat märke |
Garant Salami Milano 80g | - | 4 | from 19.90 kr | Annat märke |
Salami Milano 1st | - | 1 | from 289.00 kr | Annat märkeAnnan vikt |
Corte Parma Salami MilanoSelected 80g | - | 2 | from 59.95 kr | - |
ICA Salami Milano 1st | - | 5 | from 19.90 kr | Annat märkeAnnan vikt |
Engelmanns Salami Milano 80g | - | 2 | from 56.95 kr | Annat märke |
Coop Salami Milano 80g | - | 5 | from 19.90 kr | Annat märke |
Products in the table belong to the same concept but may differ in weight, brand, or type. Always compare the unit price (kr/kg) to find the cheapest option.
Ingredienser
Fläskkött, salt, dextros, kryddor, naturliga smakämnen, antioxidant: E301; konserveringsmedel: E251, E252.
Näringsinformation & kost
Näringsvärde per 100g
Hälsa & klassificering
Inga av de 14 EU-allergenerna hittade.
Nutri-Score and NOVA group via Open Food Facts.
Kostklassificering
Tillsatser (E-nummer)3 st
Ingredienser (OFF)
Griskött*, salt, druvsocker, kryddor (vit - peppar, kanel, muskot, muskotblomma, koriander, kryddnejlika, stjärnanis, enbär, rosmarin, kummin, lagerblad), antioxida - tionsmedel (E301), konserveringsmedel (E250, E252), torkad vitlök. Till 100 g färdig produkt har 143 g köttråvara an - vänts. *Fött, uppfött och slaktat i Italien.
Want to know when the price changes?
We'll notify you when the price goes up or down
Vanliga frågor om Salami Milano
Vad kostar Salami Milano?
Salami Milano kostar mellan 59,95 kr och 64,95 kr beroende på butik. Vi har priser från 2 butiker i 2 kedjor. Billigast just nu hos Hemköp.
Vilken produktkategori tillhör Salami Milano?
Salami Milano tillhör kategorin Salami Pålägg.
Var kan jag köpa Salami Milano?
Du kan köpa Salami Milano hos följande kedjor: Hemköp, Coop. Använd vår prisjämförelse för att hitta närmaste butik med bästa pris.
Vilket varumärke tillverkar Salami Milano?
Salami Milano tillverkas av Corte Parma.
Få personliga rekommendationer
Logga in för att se produkter och recept baserat på dina preferenser
Comments (0)
Sign in to leave a comment
No comments yet. Be the first to comment!

