Marsipanlock Grönt

219 kr/kg
PRICE | HEALTH | FITS YOU
ICA
Save 10 kr vs most expensive200 g · 13% fett
Price comparison by chain
Compare prices from 5 chains
4 kr more (9%)
5 kr more (10%)
10 kr more (22%)
Comparison price: 219,50 kr/kg
Produktbeskrivning
Grönt marsipanlock från Odense, format som ett tunt lock för att täcka tårtor och bakverk. Marsipanen har en söt mandelsmak och mjuk, smidig konsistens som är lätt att kavla och forma. Används främst för dekoration och ytbeläggning av tårtor, särskilt vid festliga tillfällen som påsk eller dop.
Ingredienser
INGREDIENSER: Socker, MANDEL (25%), vatten, glukossirap, invertsockersirap, stabiliseringsmedel (E415), fuktighetsbevarande medel (E1103), naturlig arom, färgämne (E141).
Näringsinformation & kost
Näringsvärde per 100g
Hälsa & klassificering
Nutri-Score and NOVA group via Open Food Facts.
Kostklassificering
Tillsatser (E-nummer)3 st
Want to know when the price changes?
We'll notify you when the price goes up or down
Vanliga frågor om Marsipanlock Grönt
Vad kostar Marsipanlock Grönt?
Marsipanlock Grönt kostar mellan 43,90 kr och 53,50 kr beroende på butik. Vi har priser från 5 butiker i 5 kedjor. Billigast just nu hos ICA.
Vilken produktkategori tillhör Marsipanlock Grönt?
Marsipanlock Grönt tillhör kategorin Baktillbehör.
Var kan jag köpa Marsipanlock Grönt?
Du kan köpa Marsipanlock Grönt hos följande kedjor: ICA, Willys, Coop, Hemköp, MatHem. Använd vår prisjämförelse för att hitta närmaste butik med bästa pris.
Vilket varumärke tillverkar Marsipanlock Grönt?
Marsipanlock Grönt tillverkas av Odense.
Få personliga rekommendationer
Logga in för att se produkter och recept baserat på dina preferenser
Recept med denna produkt(10 recept)
Visa alla →Comments (0)
Sign in to leave a comment
No comments yet. Be the first to comment!













