Mango 4M

PRICE | HEALTH | FITS YOU
ICA
Save 1 kr vs most expensive0% fett
NOVA 4 · Ultra-processed
Price comparison by chain
Compare prices from 2 chains
1 kr more (11%)
Produktbeskrivning
Naturlig god mat! Mango i glas från Semper passar barn från 4 månader.##God och mild smak av Mango. Kan användas som smakportion vid introuktion##av fast föda, senare som dessert eller mellanmål. Osockrad. Från 4##månader.Råvarorna innehåller inte gluten.
Ingredienser
Ingredienser: Mango 50 %, vatten, risstärkelse, vitamin C, syra (citronsyra). Råvarorna innehåller inte gluten.
Näringsinformation & kost
Näringsvärde per 100g
Hälsa & klassificering
Inga av de 14 EU-allergenerna hittade.
Nutri-Score and NOVA group via Open Food Facts.
Kostklassificering
Tillsatser (E-nummer)2 st
Ingredienser (OFF)
Juice från koncentrat (druva, acerola), vatten, mangopuré 11%, bananpuré, passionsfruktjuice, havremjöl 0,8%, syra (mjölksyra) kultur: Lactobacillus plantarum 299v, Totalt fruktinnehåll 55%,
Want to know when the price changes?
We'll notify you when the price goes up or down
Vanliga frågor om Mango 4M
Vad kostar Mango 4M?
Mango 4M kostar mellan 13,50 kr och 14,95 kr beroende på butik. Vi har priser från 2 butiker i 2 kedjor. Billigast just nu hos ICA.
Vilken produktkategori tillhör Mango 4M?
Mango 4M tillhör kategorin Mellanmål för barn.
Var kan jag köpa Mango 4M?
Du kan köpa Mango 4M hos följande kedjor: ICA, Coop. Använd vår prisjämförelse för att hitta närmaste butik med bästa pris.
Vilket varumärke tillverkar Mango 4M?
Mango 4M tillverkas av Semper.
Få personliga rekommendationer
Logga in för att se produkter och recept baserat på dina preferenser
Comments (0)
Sign in to leave a comment
No comments yet. Be the first to comment!







