Kycklingbuljong EKO 6-p 3l

4 kr/kg
PRICE | HEALTH | FITS YOU
ICA
16% fett
Price comparison by chain
Compare prices from 3 chains
4 kr more (34%)
5 kr more (42%)
Comparison price: 3,97 kr/kg
Alternative variants of Ica I Love Eco Kycklingbuljong Eko 6-P
Sorted by unit price (kr/kg)
| Product | Unit price | Chains | Price | Difference |
|---|---|---|---|---|
Garant Kycklingbuljong EKO 6-p 3l 60g • EKO | - | 3 | from 11.90 kr | Annat märkeAnnan vikt |
ICA I Love Eco Kycklingbuljong EKO 6-p 3lSelected 3000g • EKO | - | 3 | from 11.90 kr | - |
Products in the table belong to the same concept but may differ in weight, brand, or type. Always compare the unit price (kr/kg) to find the cheapest option.
Produktbeskrivning
Den här produkten innehåller certifierad hållbar palmolja.
Ingredienser
Havssalt, majsstärkelse*, palmolja*, maltodextrin*, kycklingköttspulver* 5,2%, kycklingfett* 4,5%, jästextrakt, rostad lök*, SELLERI*, kryddor* (libbsticka*, rosmarin*), gurkmeja*, vitlök*, naturlig kyckling arom. *=Ekologisk ingrediens. Den här produkten innehåller certifierad hållbar palmolja. ICA.se
Näringsinformation & kost
Näringsvärde per 100g
Hälsa & klassificering
Nutri-Score and NOVA group via Open Food Facts.
Kostklassificering
Want to know when the price changes?
We'll notify you when the price goes up or down
Vanliga frågor om Kycklingbuljong EKO 6-p 3l
Vad kostar Kycklingbuljong EKO 6-p 3l?
Kycklingbuljong EKO 6-p 3l kostar mellan 11,90 kr och 16,95 kr beroende på butik. Vi har priser från 3 butiker i 3 kedjor.
Vilken produktkategori tillhör Kycklingbuljong EKO 6-p 3l?
Kycklingbuljong EKO 6-p 3l tillhör kategorin Buljong.
Var kan jag köpa Kycklingbuljong EKO 6-p 3l?
Du kan köpa Kycklingbuljong EKO 6-p 3l hos följande kedjor: ICA, Hemköp, MatHem. Använd vår prisjämförelse för att hitta närmaste butik med bästa pris.
Vilket varumärke tillverkar Kycklingbuljong EKO 6-p 3l?
Kycklingbuljong EKO 6-p 3l tillverkas av ICA I Love Eco.
Få personliga rekommendationer
Logga in för att se produkter och recept baserat på dina preferenser
Comments (0)
Sign in to leave a comment
No comments yet. Be the first to comment!


