Havrevälling mild 6 mån Drickfärdig

PRICE | HEALTH | FITS YOU
ICA
Save 1 kr vs most expensive3% fett
NOVA 3 · Processed
Price comparison by chain
Compare prices from 5 chains
0,05 kr more (1%)
0,05 kr more (1%)
1 kr more (11%)
Produktbeskrivning
Sempers drickfärdiga havrevälling innehåller havre som ger en rund och mild smak. Passar barn från 6 månader och upp i åldern. Vällingen är osockrad och innehåller viktiga proteiner och fett från grädde, raps- och solrosolja. Vi berikar den med järn som bidrar till en normal utveckling av barns intellekt samt tillför vitamin D och kalcium som behövs för att skelettet ska växa som det ska. Serveras i nappflaska, pipmugg eller kopp. Från 6 månader. 200ml.
Ingredienser
Ingredienser: Vassle (från MJÖLK), vatten, MJÖLK (fetthalt <0,1%), siktat HAVREmjöl 4,5%, avsaltat vasslepulver (från MJÖLK), GRÄDDE,, rapsolja, solrosolja, mineralämnen (kalcium, järn, zink, jod), majsstärkelse, vitaminer (A, D, E, C, tiamin, niacin, B6, folsyra, B12,, pantotensyra).
Näringsinformation & kost
Näringsvärde per 100g
Hälsa & klassificering
Nutri-Score and NOVA group via Open Food Facts.
Kostklassificering
Tillsatser (E-nummer)2 st
Ingredienser (OFF)
pasteurised milk, salt, syrningskultur, ystenzym,
Want to know when the price changes?
We'll notify you when the price goes up or down
Vanliga frågor om Havrevälling mild 6 mån Drickfärdig
Vad kostar Havrevälling mild 6 mån Drickfärdig?
Havrevälling mild 6 mån Drickfärdig kostar mellan 9,90 kr och 10,95 kr beroende på butik. Vi har priser från 5 butiker i 5 kedjor. Billigast just nu hos ICA.
Vilken produktkategori tillhör Havrevälling mild 6 mån Drickfärdig?
Havrevälling mild 6 mån Drickfärdig tillhör kategorin Välling Drickfärdigt.
Var kan jag köpa Havrevälling mild 6 mån Drickfärdig?
Du kan köpa Havrevälling mild 6 mån Drickfärdig hos följande kedjor: ICA, Willys, Hemköp, MatHem, Coop. Använd vår prisjämförelse för att hitta närmaste butik med bästa pris.
Vilket varumärke tillverkar Havrevälling mild 6 mån Drickfärdig?
Havrevälling mild 6 mån Drickfärdig tillverkas av Semper.
Få personliga rekommendationer
Logga in för att se produkter och recept baserat på dina preferenser
Comments (0)
Sign in to leave a comment
No comments yet. Be the first to comment!


