Havredryck EKO KRAV

20 kr/l
PRICE | HEALTH | FITS YOU
ICA
Save 2 kr vs most expensive1 l · 1% fett
NOVA 4 · Ultra-processed
Price comparison by chain
Compare prices from 2 chains
2 kr more (8%)
Comparison price: 19,90 kr/l
Produktbeskrivning
En Ekologisk och KRAV märkt naturell havredryck. Har lång hållbarhet och kan förvaras i rumstemperatur.
Ingredienser
Ingredienser: Vatten, HAVRE* 10 %, havssalt, vitamin D2. *KRAV-certifierad råvara.
Näringsinformation & kost
Näringsvärde per 100g
Hälsa & klassificering
Nutri-Score and NOVA group via Open Food Facts.
Kostklassificering
Tillsatser (E-nummer)2 st
Ingredienser (OFF)
Havrebas (vatten, havre 10%), rapsolja, surhetsreglerande medel (kaliumfos - fater, kalciumkarbonat), joderat salt, vitaminer (riboflavin, D2, B₁2). Ursprung havre och raps: Sverige. Produkten är UHT-behandlad.
Want to know when the price changes?
We'll notify you when the price goes up or down
Vanliga frågor om Havredryck EKO KRAV
Vad kostar Havredryck EKO KRAV?
Havredryck EKO KRAV kostar mellan 19,90 kr och 21,50 kr beroende på butik. Vi har priser från 2 butiker i 2 kedjor. Billigast just nu hos ICA.
Vilken produktkategori tillhör Havredryck EKO KRAV?
Havredryck EKO KRAV tillhör kategorin Havreprodukter.
Var kan jag köpa Havredryck EKO KRAV?
Du kan köpa Havredryck EKO KRAV hos följande kedjor: ICA, Coop. Använd vår prisjämförelse för att hitta närmaste butik med bästa pris.
Vilket varumärke tillverkar Havredryck EKO KRAV?
Havredryck EKO KRAV tillverkas av Oatly.
Få personliga rekommendationer
Logga in för att se produkter och recept baserat på dina preferenser
Comments (0)
Sign in to leave a comment
No comments yet. Be the first to comment!






