CHAMPS ÉLYSÉES Chokladask Praliner

426 kr/kg
PRICE | HEALTH | FITS YOU
Coop
Save 49 kr vs most expensive469 g · 36% fett
Price comparison by chain
Compare prices from 3 chains
5 kr more (3%)
49 kr more (25%)
Comparison price: 426,23 kr/kg
Alternative variants of Lindt Chokladask Champs Élysées
Sorted by unit price (kr/kg)
| Product | Unit price | Chains | Price | Difference |
|---|---|---|---|---|
Lindt Chokladask Champs Élysées 482g | - | 3 | from 199.90 kr | Annan vikt |
Lindt CHAMPS ÉLYSÉES Chokladask PralinerSelected 469g | - | 3 | from 199.90 kr | - |
Products in the table belong to the same concept but may differ in weight, brand, or type. Always compare the unit price (kr/kg) to find the cheapest option.
Produktbeskrivning
CHAMPS ÉLYSÉES är Lindts mest efterfrågade chokladask till jul och nyår. Lindt chokladmästare har skapat praliner i fin mjölkchoklad, vit och mörk choklad med varierande recept , form och dekoration för en rik sensorisk smakupplevelse. Chokladasken presenteras i en midnattsblå och guldig designad inspirerad av triumfbågen i Paris. Denna chokladask en generös och romantisk gåva. Lyxig att bjuda gäster på under vinterns festligheter. Hållbart odlade kakaobönor genom Lindt & Sprüngli Farming Program - i samarbete med jordbrukarna och deras lokalsamhällen.
Ingredienser
Ingredienser: socker, kakaomassa, kakaosmör, vegetabiliskt fett (palm, kokos), LAKTOS, HASSELNÖTsfyllning 9,6% (HASSELNÖTTER, socker), MJÖLKpulver, vattenfritt MJÖLKfett, MANDELfyllning 2,2% (MANDLAR, socker), HASSELNÖTTER 1,6%, MANDLAR 1%, skumMJÖLKspulver, invertsocker, glukossirap, rånbitar 0,5% (ris- och VETEmjöl, socker, druvsocker, jäsningsmedel (natriumbikarbonat), salt, naturlig arom (vanilj)), emulgeringsmedel (SOJAlecitin), fettreducerad kakao, stabiliseringsmedel (sorbitol), maräng 0,3% (socker, VETEstärkelse, MJÖLKprotein, vanillin), kakaobitar, KORNmaltextrakt, aromer, naturliga aromer, salt, konserveringsmedel (sorbinsyra). Kan innehålla ÄGG, andra NÖTTER.
Näringsinformation & kost
Näringsvärde per 100g
Hälsa & klassificering
Nutri-Score and NOVA group via Open Food Facts.
Kostklassificering
Want to know when the price changes?
We'll notify you when the price goes up or down
Vanliga frågor om CHAMPS ÉLYSÉES Chokladask Praliner
Vad kostar CHAMPS ÉLYSÉES Chokladask Praliner?
CHAMPS ÉLYSÉES Chokladask Praliner kostar mellan 199,90 kr och 249,00 kr beroende på butik. Vi har priser från 3 butiker i 3 kedjor. Billigast just nu hos Coop.
Vilken produktkategori tillhör CHAMPS ÉLYSÉES Chokladask Praliner?
CHAMPS ÉLYSÉES Chokladask Praliner tillhör kategorin Praliner & Presentaskar.
Var kan jag köpa CHAMPS ÉLYSÉES Chokladask Praliner?
Du kan köpa CHAMPS ÉLYSÉES Chokladask Praliner hos följande kedjor: Coop, ICA, MatHem. Använd vår prisjämförelse för att hitta närmaste butik med bästa pris.
Vilket varumärke tillverkar CHAMPS ÉLYSÉES Chokladask Praliner?
CHAMPS ÉLYSÉES Chokladask Praliner tillverkas av Lindt.
Få personliga rekommendationer
Logga in för att se produkter och recept baserat på dina preferenser
Comments (0)
Sign in to leave a comment
No comments yet. Be the first to comment!

