Tortilla Havre Medium 6-p

121 kr/kg
PRIS | HÄLSA | PASSAR DIG
ICA
Spara 1 kr vs dyrast240 g · 7% fett
Prisjämförelse per kedja
Jämför priser från 2 kedjor
1 kr dyrare (3 %)
Jämförpris: 120,63 kr/kg
Produktbeskrivning
Santa Maria Tortilla Oat Wraps i mellanstorlek. Mjuka tortillabröd av havre, rika på fiber och bakade med 37% havremjöl vilket gör dem perfekta som bas till mer hälsosamma måltider. Tortillabröd i storlek medium som passar perfekt till wraps eller andra Tex Mex-rätter. • Ett paket innehåller 6 mellan tortillabröd • Utan tillsatt socker • Tortillabröd går utmärkt att frysa • Även lämplig även för vegansk och vegetarisk matlagning
Ingredienser
HAVREMJÖL (37%), vatten, rismjöl, stabiliseringsmedel (glycerol, xantangummi), rapsolja, emulgeringsmedel (mono- och diglycerider av fettsyror), syra (äppelsyra), konserveringsmedel (kalciumpropionat), bakpulver (natriumkarbonater), salt. Kan innehålla spår av soja och gluten.
Näringsinformation & kost
Näringsvärde per 100g
Hälsa & klassificering
Nutri-Score och NOVA-grupp via Open Food Facts.
Kostklassificering
Vill du veta när priset ändras?
Vi meddelar dig när priset går upp eller ner
Vanliga frågor om Tortilla Havre Medium 6-p
Vad kostar Tortilla Havre Medium 6-p?
Tortilla Havre Medium 6-p kostar mellan 28,95 kr och 29,95 kr beroende på butik. Vi har priser från 2 butiker i 2 kedjor. Billigast just nu hos ICA.
Vilken produktkategori tillhör Tortilla Havre Medium 6-p?
Tortilla Havre Medium 6-p tillhör kategorin Texmex.
Var kan jag köpa Tortilla Havre Medium 6-p?
Du kan köpa Tortilla Havre Medium 6-p hos följande kedjor: ICA, Coop. Använd vår prisjämförelse för att hitta närmaste butik med bästa pris.
Vilket varumärke tillverkar Tortilla Havre Medium 6-p?
Tortilla Havre Medium 6-p tillverkas av Santa Maria.
Få personliga rekommendationer
Logga in för att se produkter och recept baserat på dina preferenser
Kommentarer (0)
Logga in för att lämna en kommentar
Inga kommentarer än. Bli först med att kommentera!



