Svartvinbärsgelé EKO KRAV

111 kr/kg
PRIS | HÄLSA | PASSAR DIG
ICA
350 g · 0% fett
NOVA 4 · Ultraprocessat
Prisjämförelse per kedja
Jämför priser från 2 kedjor
0,95 kr dyrare (2 %)
Jämförpris: 111,29 kr/kg
Ingredienser
Ingredienser per 100g: 43g svart vinbärsjuice 57g socker, pektin Total mängd socker: 61g per 100g
Näringsinformation & kost
Näringsvärde per 100g
Hälsa & klassificering
Inga av de 14 EU-allergenerna hittade.
Nutri-Score och NOVA-grupp via Open Food Facts.
Kostklassificering
Tillsatser (E-nummer)1 st
Ingredienser (OFF)
socker, svartvinbärsjuice (svarta vinbär), vatten, geleringsmedel (E 440).
Vill du veta när priset ändras?
Vi meddelar dig när priset går upp eller ner
Vanliga frågor om Svartvinbärsgelé EKO KRAV
Vad kostar Svartvinbärsgelé EKO KRAV?
Svartvinbärsgelé EKO KRAV kostar mellan 38,95 kr och 39,90 kr beroende på butik. Vi har priser från 2 butiker i 2 kedjor.
Vilken produktkategori tillhör Svartvinbärsgelé EKO KRAV?
Svartvinbärsgelé EKO KRAV tillhör kategorin Marmelad & Gelé.
Var kan jag köpa Svartvinbärsgelé EKO KRAV?
Du kan köpa Svartvinbärsgelé EKO KRAV hos följande kedjor: MatHem, ICA. Använd vår prisjämförelse för att hitta närmaste butik med bästa pris.
Vilket varumärke tillverkar Svartvinbärsgelé EKO KRAV?
Svartvinbärsgelé EKO KRAV tillverkas av Torfolk Gård.
Få personliga rekommendationer
Logga in för att se produkter och recept baserat på dina preferenser
Kommentarer (0)
Logga in för att lämna en kommentar
Inga kommentarer än. Bli först med att kommentera!







