Stand´n´Stuff Soft Mini Tortilla

151 kr/kg
PRIS | HÄLSA | PASSAR DIG
ICA
Spara 5 kr vs dyrast145 g · 7% fett
NOVA 4 · Ultraprocessat
Prisjämförelse per kedja
Jämför priser från 5 kedjor
5 kr dyrare (23 %)
6 kr dyrare (27 %)
8 kr dyrare (37 %)
11 kr dyrare (50 %)
Jämförpris: 151,03 kr/kg
Ingredienser
Ingredienser: VETEMJÖL/HVETEMEL/HVEDEMEL, vatten/vand, stabiliseringsmedel/stabilisator: (glycerol), solros/solsikke olja, bakpulver (natriumbikarbonat, kalciumfosfater) emulgeringsmedel (mono- och diglycerider av fettsyror) dextros, salt. Förpackad/Pakket i en skyddande/beskyttende atmosfär. KAN INNEHÅLLA SPÅR AV VETE
Näringsinformation & kost
Näringsvärde per 100g
Hälsa & klassificering
Nutri-Score och NOVA-grupp via Open Food Facts.
Kostklassificering
Tillsatser (E-nummer)4 st
Ingredienser (OFF)
_Vetemjöl_, vatten. rapsolja, stabiliseringsmedel (E422), druvsocker, syra (E296), bakpulver (E500), salt, risextrakt, konserveringsmedel (E282).
Vill du veta när priset ändras?
Vi meddelar dig när priset går upp eller ner
Vanliga frågor om Stand´n´Stuff Soft Mini Tortilla
Vad kostar Stand´n´Stuff Soft Mini Tortilla?
Stand´n´Stuff Soft Mini Tortilla kostar mellan 21,90 kr och 32,95 kr beroende på butik. Vi har priser från 5 butiker i 5 kedjor. Billigast just nu hos ICA.
Vilken produktkategori tillhör Stand´n´Stuff Soft Mini Tortilla?
Stand´n´Stuff Soft Mini Tortilla tillhör kategorin Texmex.
Var kan jag köpa Stand´n´Stuff Soft Mini Tortilla?
Du kan köpa Stand´n´Stuff Soft Mini Tortilla hos följande kedjor: Willys, Hemköp, ICA, MatHem, Coop. Använd vår prisjämförelse för att hitta närmaste butik med bästa pris.
Vilket varumärke tillverkar Stand´n´Stuff Soft Mini Tortilla?
Stand´n´Stuff Soft Mini Tortilla tillverkas av Old El Paso.
Få personliga rekommendationer
Logga in för att se produkter och recept baserat på dina preferenser
Kommentarer (0)
Logga in för att lämna en kommentar
Inga kommentarer än. Bli först med att kommentera!






