Stracciatella Kvarg

60 kr/kg
PRIS | HÄLSA | PASSAR DIG
Willys
Spara 1 kr vs dyrast165 g · 20% fett
NOVA 4 · Ultraprocessat
Prisjämförelse per kedja
Jämför priser från 2 kedjor
1 kr dyrare (11 %)
Jämförpris: 60,00 kr/kg
Näringsinformation & kost
Näringsvärde per 100g
Hälsa & klassificering
Nutri-Score och NOVA-grupp via Open Food Facts.
Kostklassificering
Tillsatser (E-nummer)3 st
Ingredienser (OFF)
Kvarg (högpastöriserad skummjölk, syrnings kultur), högpastöriserad grädde, socker, hallon 3%, blåbär 2,6% (bär, juice från koncentrat), lingonjuice från koncentrat 0,4%, modifierad potatisstärkelse, aromer, enzymer (löpe och laktas).
Vill du veta när priset ändras?
Vi meddelar dig när priset går upp eller ner
Vanliga frågor om Stracciatella Kvarg
Vad kostar Stracciatella Kvarg?
Stracciatella Kvarg kostar mellan 9,90 kr och 10,95 kr beroende på butik. Vi har priser från 2 butiker i 2 kedjor.
Vilken produktkategori tillhör Stracciatella Kvarg?
Stracciatella Kvarg tillhör kategorin mejeri-ost-och-agg.
Var kan jag köpa Stracciatella Kvarg?
Du kan köpa Stracciatella Kvarg hos följande kedjor: Willys, Hemköp. Använd vår prisjämförelse för att hitta närmaste butik med bästa pris.
Vilket varumärke tillverkar Stracciatella Kvarg?
Stracciatella Kvarg tillverkas av Danio.
Få personliga rekommendationer
Logga in för att se produkter och recept baserat på dina preferenser
Kommentarer (0)
Logga in för att lämna en kommentar
Inga kommentarer än. Bli först med att kommentera!