Haga-Petters Rökta Korv

160 kr/kg
PRIS | HÄLSA | PASSAR DIG
Hemköp
250 g · 23% fett
Prisjämförelse per kedja
Jämför priser från 1 kedja
Endast en kedja har pris - ingen jämförelse möjlig
Jämförpris: 159,80 kr/kg
Ingredienser
Fläskkött, potatismos (potatisflingor, vatten), späck, kryddmix (MJÖLKpulver, socker, lök, maltodextrin, druvsocker (majs), antioxidationsmedel E301), salt, konserveringsmedel E250, rökarom. Kötthalt 82%.
Näringsinformation & kost
Näringsvärde per 100g
Hälsa & klassificering
Nutri-Score och NOVA-grupp via Open Food Facts.
Kostklassificering
Tillsatser (E-nummer)2 st
Vill du veta när priset ändras?
Vi meddelar dig när priset går upp eller ner
Vanliga frågor om Haga-Petters Rökta Korv
Vad kostar Haga-Petters Rökta Korv?
Haga-Petters Rökta Korv kostar 39,95 kr. Vi har priser från 1 butiker i 1 kedjor.
Vilken produktkategori tillhör Haga-Petters Rökta Korv?
Haga-Petters Rökta Korv tillhör kategorin Övriga Korvar.
Var kan jag köpa Haga-Petters Rökta Korv?
Du kan köpa Haga-Petters Rökta Korv hos följande kedjor: Hemköp. Använd vår prisjämförelse för att hitta närmaste butik med bästa pris.
Vilket varumärke tillverkar Haga-Petters Rökta Korv?
Haga-Petters Rökta Korv tillverkas av Haga Petters.
Få personliga rekommendationer
Logga in för att se produkter och recept baserat på dina preferenser
Kommentarer (0)
Logga in för att lämna en kommentar
Inga kommentarer än. Bli först med att kommentera!















